0_Магазин.ПорталSvet.SlajderНаука и технологијаСветСвет.Портал

Кина работи на 6-Г технологија

Кинеската компанија Хуавеј, која се смета за водечка во светот во поглед на 5Г, исто така, е вклучена во истражувањата околу 6Г.

Back to top button
Close
Close