0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Кина одобри тестирање на уште 16 вакцини против Ковид-19

Кинеската Влада одобри клинички да се тестираат уште 16 вакцини против Ковид-19, а шест од нив веќе ја поминале третата фаза, објави „Чајна дејли“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close