Svet.SlajderСвет

Кина испраќа тројца астронаути во Вселената

Во следните денови од пустината Гоби ќе биде лансиран кинески вселенски брод со тројца членови на екипажот. Космонаутите ќе бидат транспортирани до вселенскиот модул, каде ќе останат три месеци

Back to top button
Close
Close