НекатегоризираноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина испорачала 350 милиони дози вакцини за партнерите од иницијативата „Појас и пат“

Кина активно ја спроведува Иницијативата. Постигнавме договор за соработка со земјите од иницијативата за вкупно 775 милиони дози вакцини, од кои 350 милиони дози се веќе испорачани, рече портпаролот на министерството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close