Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Кина и ЕУ се согласија да ги зајакнат трговските врски

Кина и ЕУ денеска се согласија на самитот во Брисел за зајакнување на трговските врски и ветија дека ќе работат на значително подобар пристап на пазарот, елиминација на дискриминаторските барања и практики, кои ги засегаат странските инвеститори.

Back to top button
Close
Close