СветСвет.Портал

Кина и Јапонија работат на јакнење на економските врски

Министрите за надворешни работи на Јапонија и на Кина денеска се согласија да работат заедно во борбата против коронавирусот и за обнова на економиите погодени од пандемијата, истовремено барајќи решение за тензиите што се случуваат околу спорните острови во Источното Кинеско Море.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close