Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кина го осуди предлогот на канадскиот Парламент за правата на Ујгурите

Кина денеска излезе со остра осуда на постапката на канадскиот Парламент, што вчера како геноцид го оцени третманот на властите во оваа азиска земја кон муслиманското национално малцинство Ујгури, пренесуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close