СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина го ограничува играњето игри за малолетници на еден час

Компаниите за игри во Кина ќе мора да ги ограничат малолетниците да играат игри во петок, викенд и за празници на еден час дневно, јави Синхуа.

Back to top button
Close
Close