СветСвет.Портал

Кина го лансира првиот 6G сателит во вселената

Од Центарот за лансирање сателити Таијуан во провинцијата Шанкси лансирани сè уште 12 други сателити, јави Би-Би-Си.

Back to top button
Close
Close