СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Кина ги повика САД да ја поддржат меѓународната борба против пандемијата

Портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи, Ванг Венбин изјави дека Кина се надева дека Соединетите Американски Држави ќе ги послушаат објективните и рационални гласови на меѓународната заедница и ќе бидат „поддржувач, а не саботер на меѓународната соработка во борбата против пандемијата на коронавирусот и одредувањето на потеклото на вирусот, пренесе Кинеската медиумска група (ЦМГ).

Back to top button
Close
Close