СветСвет.Слајдер

Кина е подготвена за „пријателски односи и соработка“ со талибанците во Авганистан

Кинеските власти соопштија дека Пекинг е подготвен да ги продлабочи „пријателските односи и соработка“ со Авганистан, откако талибанците ја презедоа контролата над земјата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close