0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Кина ќе обезбеди 10 милиони дози вакцини за иницијативата Ковакс

Кина планира да обезбеди 10 милиони дози вакцини против Ковид-19 за глобалната иницијатива за дистрибуција на вакцини Ковакс, откако три кинески компании аплицираа за иницијативата за одобрување, соопшти денеска Министерството за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close