СветСвет.Слајдер

Кина: Армијата на САД да одговара за итервенцијата во Авганистан

Кинескиот амбасадор во Обединети нации во Женева, Чен Су денеска изјави дека американската армија и нејзините коалициски партнери би требало да одговараат за наводно кршење на човековите права во Авганистан

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close