СветСвет.Портал

Кина апелира до увозниците да избегнуваат замрзната храна

Властите во Пекинг денеска апелираа до увозниците да престанат да увезуваат замрзната храна од земјите погодени од епидемија на Ковид-19, затоа што примероци од замрзната храна од странство неколку пати биле позитивни на коронавирусот.

Back to top button
Close
Close