Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кина ја предупреди Велика Британија да не се меша во работите на Хонг Конг

Кина денеска предупреди дека ќе преземе контрамерки како одговор на планот на Велика Британија за воспоставување на британската национална регулатива за надворешни работи и ја повика Велика Британија да престане да се меша во работите на Специјалниот кинески административен регион на Хонг Конг, соопшти кинеската медиумска група (ЦМГ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close