Svet.SlajderСветСвет.Портал

Кин Џонг-ун наредил агзекуција на две лица и построги мерки за заштита од коронавирусот

Севернокорејскиот претседател Ким Џонг-ун наредил егзекуција на најмалку две лица, го забранил риболовот на море и главниот град Пјонгјанг го ставил во карантин, како дел од очајните напори земјата да ја спаси од пандемијата и нејзините штетни ефекти врз економијата, соопшти јужнокорејската разузнавачка служба во парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close