BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Kim Xhong-un u paraqit në opinion pas 22 ditëve

Lideri koreanoverior Kim Xhong -un sot për herë të parë u paraqit në opinion pas tre javëve mungesë.

Phenian, 16 shkurt 2020 (MIA) – Lideri koreanoverior Kim Xhong-un sot për herë të parë u paraqit në opinion pas tre javëve mungesë.

Ai e vizitoi mauzoleun në Phenian ku ruhen trupat e balsamuar të babait dhe gjyshit të tij, njoftuan mediat koreanoveriore. Kim e vizitoi mauzoleun në 78 vjetorin e lindjes së babait të tij Kim Xhong-il.

Zhdukja e Kimit nga opinioni i nxiti spekulimet se ai ka frikë nga koronavirusi i ri, i cili po përhapet në Azi dhe në botë. mb/

Таг
Back to top button
Close
Close