БалканДописници СветСвет.Слајдер

Ким: САД не поддржуваат ниту една партија, туку правото на албанските граѓани на слободен глас

По недипломатска размена на пораки меѓу албанскиот претседател Илир Мета и американската амбасадорка Јури Ким и обвинувањата на Мета дека дипломатката зазема страна во изборите, во својата реакција таа порача дека „САД не поддржуваат ниту една партија, туку правото на слободен глас во Албанија“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close