Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ким: Партиите во Албанија да не ставаат криминалци и корумпирани лица на кандидатските листи

Американската амбасадорка во Тирана, Јури Ким, на денешната конференција на тема „Цената на демократијата“, порача дека парламентарните избори што во Албанија ќе се одржат на 25 април треба да бидат фер и транспарентни.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close