СветСвет.Портал

Ким Џонг-ун подготвен за трета средба со Трамп

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изрази подготвеност да одржи и трет состанок со американскиот претседател Доналд Трамп.

Пјонгјанг, 13 април 2019 (МИА) – Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изрази подготвеност да одржи и трет состанок со американскиот претседател Доналд Трамп.

Ким истакна дека трпеливо ќе чека до крајот на годинава Вашингтон да донесе храбри одлуки во преговорите меѓу двете земји.

На седницата на Собранието, севернокорејскиот лидер изјави дека и понатаму има одличен однос со Трамп, кој исто така пред два дена нагласи дека е подготвен за трета средба со Ким. гт/

Таг
Back to top button
Close
Close