Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ким: Многу ми е жал за инцидентот

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека му е многу жал за инцидентот во кој севернокорејската армија уби и запали јужнокорејски службеник, објави јужнокорејското претседателство.

Back to top button
Close
Close