БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ким: Лажат оние што велат дека правосудната реформа не е ништо

Американската амбасадорка Јури Ким, која присуствуваше на фестивал во Пустец, одговарајќи новинарски прашања за напредокот на правосудните реформи, рече дека „лажат оние што велат дека правосудната реформа не е ништо“, јави дописничката на МИА од Тирана.

Back to top button
Close
Close