СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ким го смени министерот за економија

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го смени министерот за економија Ким Ту-ил, кој беше именуван минатиот месец и ја критикуваше Владата поради недостиг на инвентивност во изработка на целите за новиот петгодишен економски план, јави денеска севернокорејската новинска агенција КЦНА

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close