СветСвет.Портал

Ким ги нарече САД „најголем непријател“ во пресрет на инаугурацијата на Бајден за претседател

- Нашите надворешно-политички активности треба да се фокусираат на потчинување на САД, нашиот најголем непријател и главната пречка за нашиот иновативен развој, рече Ким за време на репликите на партиски конгрес во Пјонгјанг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close