СветСвет.Портал

Ким честиташе Нова Година и му заблагодари на народот што му верува и поддржува

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун по повод Нова Година упати писмо со благодарност до сите граѓани на Северна Кореја и ги посети гробовите на својот татко и дедо, соопштија државните медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close