BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Kikilias: Mosha mesatare e të sëmurëve nga Kovid-19 në Greqi në gusht ra në 36 vjeç

Mosha mesatare e të infektuarve me koronavirus në gusht ka rënë në 36 vjeç, shkroi Ministri grek i Shëndetësisë Vassilis Kikilias në profilin e tij zyrtar në Tuiter, duke dërguar një mesazh për të rinjtë, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Athinë, 12 gusht 2020 (MIA) – Mosha mesatare e të infektuarve me koronavirus në gusht ka rënë në 36 vjeç, shkroi Ministri grek i Shëndetësisë Vassilis Kikilias në profilin e tij zyrtar në Tuiter, duke dërguar një mesazh për të rinjtë, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

“Rreziku i koronavirusit është lehtësia me të cilën transmetohet. Kjo ndodh edhe nëse jeni i ri dhe mendoni se jeni i pathyeshëm. Mosha mesatare e atyre që u sëmurën në gusht tashmë ka rënë në 36 vjeç”, shkroi Kikilias, duke ndarë mesazhin “Mos u bëni vatër përhapjeje, qëndroni larg dhe mbroni të dashurit tuaj dhe grupet e pamundura nga koronavirusi”. ls/shk/

Таг
Back to top button
Close
Close