BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Kikilas: Për fat të keq transmetimi i virusit në Greqi po përhapet në mënyrë të rrezikshme

Për fat të keq transmetimi i virusit tregon trend të rrezikshëm të rritjes tha ministri i Shëndetësisë të Greqisë Vasilis Kikilas pas takimit për Kovid-19 në pallatin e kryeministrit. Ai paralajmëroi se do të kumtohen masat e reja, ndërsa u dërgoi apel të rinjve, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Athinë, 10 gusht 2020 (MIA) – Për fat të keq transmetimi i virusit tregon trend të rrezikshëm të rritjes tha ministri i Shëndetësisë të Greqisë Vasilis Kikilas pas takimit për Kovid-19 në pallatin e kryeministrit. Ai paralajmëroi se do të kumtohen masat e reja, ndërsa u dërgoi apel të rinjve, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

“Edhe një herë u bëj thirrje të rinjve dhe qytetarëve që nuk i respektojnë masat themelore për mbrojtje individuale, rregullat higjienike, distancën, ta marrin parasysh përgjegjësinë e tyre për grupet në rrezik në vend”, tha Kikilas duke shtuar se Qeveria do të kumtojë masa të reja.  sr/sn/

Таг
Back to top button
Close
Close