БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кикиљас: Мутациите на коронавирусот нè загрижуваат

Новиот мутиран вид на коронавирусот, откриен во 26 случаи во Грција, беше причина министерот за здравство Василис Кикиљас да свика состанок со претседателот на Научниот совет на Институтот за биомедицински истражувања на Академијата во Атина со претседателот на Националната организација за јавно здравје, како и со професори епидемиолози, и да најави формирање на специјална мрежа за следење на мутациите, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close