БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кикиљас: До мај ќе бидат вакцинирани сите граѓани над 60 години

Министерот за здравство на Грција Василис Кикиљас во интервјуто за радиото, „РеалФМ“ изрази загриженост за ситуацијата со Ковид-19 особено во областа Атика, поширокиот регион на Атина, нешто што беше и една од темите на денешниот вонреден состанок за оцена на епидемиолошката ситуација во земјата, што го свика грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close