ЕвропаЕвропа.Портал

Киев ги усвои сите закони за амнестија во рамките на договорите од Минск

Украина ги усвои сите закони за амнестија во рамките на договорите од Минкс и ќе почнат да се спроведуваат по изборите во Донбас, јави РИА новости повикувајќи се на информација од Министерството за надворешни работи на Украина.

Back to top button
Close
Close