Свет

Киднаперите го напуштиле бродот крај брегот на ОАЕ

Киднаперите кои се качиле на бродот крај брегот на Обединетите Арапски Емирати во Оманскиот Залив го напуштиле, соопштија денеска британските власти, без дополнителни детали и објаснувања.

Back to top button
Close
Close