Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Кицу: Романија ја испрати првата донација вакцини на Молдавија

Романија ја испрати својата прва донација вакцини против Ковид-19 од „АстраЗенека“ на соседна Молдавија за да ги заштити лекарите кои работат со заразените, рече премиерот Флорин Кицу.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close