0_Македонија.ПорталДописници МКДКултураКултура.Портал

Кичевските уметници вечерва се преставија со групна изложба „Најубавите делови на гадот“

Во фоајето на Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево се отвори изложбата „Најубавите делови на градот“, каде свои дела изложија Лулзиме Османи, Бенита Џелили, Мазламе Салиу, Валдета Ибиши и Арбер Садику.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close