0_Македонија.ПорталДописници МКДКултураКултура.Портал

Кичевските уметници вечерва се преставија со групна изложба „Најубавите делови на гадот“

Во фоајето на Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево се отвори изложбата „Најубавите делови на градот“, каде свои дела изложија Лулзиме Османи, Бенита Џелили, Мазламе Салиу, Валдета Ибиши и Арбер Садику.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close