Дописници МКДОпштински вести

Кичево крстопат на коњаниците од земјава на пат за Крушево

Како и пред секој Илинден така и годинава, Кичево, се претвора во вистинска крстосница за коњаниците од сите градови на пат за легендарно Крушево, а жителите од овој град имаат можност да ги поздрават безмалку сите коњаници кои учествуваат на „Илинденскиот марш“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close