Sport.SlajderРезултати

Кибуре и Поп Арсова победници на 33. Меѓународен атлетски маратон во Охрид

Кениецот Мозес Кипруто Кибуре и нашата Адријана Поп Арсова се победници на годинешниот 33-ти по ред традиционален Меѓународен атлетски маратон што се одржува по повод денот на независноста.

Back to top button
Close
Close