0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

КХВ ѝ наложи на Македонската берза привремено да го прекине тргувањето со акциите од ЗК Пелагонија

Комисијата за хартии од вредност (КХВ) денеска ѝ наложи на Македонската берза АД Скопје привремено да го прекине тргувањето со акциите издадени од ЗК Пелагонија АД Битола.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close