0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderShoqëri

Përkeqësohet situata me Kovid-19, masa të mundshme të reja restriktive

Situata me Kovid-19 bëhet gjithnjë e më keq. Në nivel ditor rritet numri i të infektuarve, ndërsa sipas kompetentëve arsyeja e parë për këtë është mosrespektimi i masave. Pikërisht për këtë, është e mundur vendosje e restriksioneve të reja, ndërsa më pak mendohet për mbajtje të detyrueshme të maskave në ambient të hapur, kufizim të numrit të personave në disa vende, por edhe kontrolle të përforcuara dhe dënime.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close