0_Спорт.ПорталФудбал

Кедира е во преговори со Евертон

Играчот за врска на Јувентус, Сами Кедира, е во преговори со Евертон. Според новинарот Николо Скира, 33-годишниот Германец ќе го смени тимот во јануари.

Лондон, 30 декември 2020 (МИА) – Играчот за врска на Јувентус, Сами Кедира, е во преговори со Евертон. Според новинарот Николо Скира, 33-годишниот Германец ќе го смени тимот во јануари.

Фудбалерот сака да игра во Англија и може да се пресели во Евертон.

Во сезоната 2020/21, Кедира ниту еднаш не се појави на теренот за торинскиот клуб.

„Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на играчот од средниот ред на два милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close