0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Кејн закрепна од повредата порано од очекуваното

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн закрепна порано од предвиденото време по повредата на лигаментите на глуждот. Како што објавија „Скај Спортс“ Англичанецот почна да тренира, иако тој требаше да биде отсутен до март.

Back to top button
Close
Close