0_Web_AktualeBallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

KE-ja e miratoi planin grek për rikuperim dhe rezistencë në vlerë prej 30,5 miliardë euro

Jam shumë e lumtur të kumtoj se Komisioni evropian vendosi t’I japë dritë të gjelbër planit grek për rikuperim dhe rezistencë “Greqia 2.0”, siç është titulluar, ndërsa kjo vjen pas bashkëpunimit të shkëlqyeshëm mes ekipeve tona, porositi kryesuesja e KE_së, Ursulla fon Der Lajen nga Athina gjatë takimit me kryeministrin grek, Kiriakos Micotakis për prezantimin e planit të vendit për rikuperim, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close