0_Македонија.ПорталОпштество

Казни за 761 лице за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 761 прекршок.

Back to top button
Close
Close