0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитикаХроникаХроника.Портал

Казни за 679 лица за неносење маски

Регистрирани се 679 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице. 

Скопје, 21 септември 2020 (МИА) – Регистрирани се 679 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи  и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. цр/дма/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close