ХроникаХроника.Портал

Казни за 65 возачи за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 65 возачи.

Back to top button
Close
Close