ХроникаХроника.Портал

Казни за 599 возачи за пребрзо возење

Во текот на вчерашниот ден на територијата на Република Северна Македонија санкционирани се 599 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената.

Back to top button
Close
Close