0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Казни за 517 лица за неносење маски во текот на изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци.

Скопје, 13 септември 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 517 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. дма/мд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close