0_Web_АктуелноВидео изјаваОпштествоХроникаХроника.Портал

Казни за 51 пијан возач и 112 мотоциклисти

Во текот на вчерашниот ден санкционирани се 51 возач за возење под дејство на алкохол на територијата на целата држава, како и 112 возачи на мотоцикли кои не ги почитувале сообраќајните правила на територијата на целата држава, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони Ангеловски на прес конференција во Крушево.

Back to top button
Close
Close