0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Казни за 504 лица за неносење маска

За неносење маска изминатиот ден во државата биле регистрирани 504 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close