0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Казни за 492 лица за неносење маски во изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 492 прекршоци.

Скопје, 12 септември 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 492 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. сст/мч/

Back to top button
Close
Close