0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Казни за 22 лица за прекршување на полицискиот час, 508 санкции за неносење маска 

Од 23:00 часот (05.05.2021) до 05:00 часот (06.05.2021) констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 508 прекршоци.

Back to top button
Close
Close