Видео изјаваСкопјеХроникаХроника.Портал

Казни за 192 возачи во Скопје, од нив 116 за брзо возење

Вкупно 192 сообраќајни мерки се изречени вчера на територијата на Gрад Скопје, меѓу кои 116 за возење сo брзина поголема од дозволената, 15 санкции за возење без возачка дозвола, а три за нерегистрирани возила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close